ویفرهای 8 اینچی SiC فروش بالایی دارند

April 12, 2023

آخرین اخبار شرکت ویفرهای 8 اینچی SiC فروش بالایی دارند

کاربید سیلیکون یکی از مهم ترین مواد خام نیمه هادی نسل سوم است، با عرض باند بالا، رسانایی بالا و هدایت حرارتی بالا، می تواند برای تولید قدرت بالا، مقاومت در برابر فشار بالا، مقاومت در برابر دمای بالا، فرکانس بالا استفاده شود. ، مصرف انرژی پایین، توانایی مقاومت در برابر تشعشع دستگاه های توان قوی و فرکانس رادیویی.

آخرین اخبار شرکت ویفرهای 8 اینچی SiC فروش بالایی دارند  0آخرین اخبار شرکت ویفرهای 8 اینچی SiC فروش بالایی دارند  1

 

بر اساس تحقیقات نیمه هادی مرکب TrendForce، از نظر ظرفیت بازار، انتظار می رود که بازار کلی قطعات برق SiC با 41.4 درصد رشد سالانه به 2.28 میلیارد دلار در سال 2023 برسد، زیرا پروژه هایی با شرکت های خودروسازی و انرژی مانند Infineon و ON Semi اعلام شده است. واحد.

 

در همین حال، انتظار می‌رود که بازار قطعات انرژی SiC تا سال 2026 به 5.33 میلیارد دلار برسد، که ناشی از تقاضای شدید در برنامه‌های پایین دستی است، و برنامه‌های اصلی به شدت به وسایل نقلیه الکتریکی و انرژی‌های تجدیدپذیر وابسته هستند.با این حال، وضعیت فعلی این است که عرضه مواد بستر کاربید سیلیکون هنوز به توسعه صنعت محدود است، بنابراین، بستر کاربید سیلیکون هنوز در بازار وسیع اقیانوس آبی است.

 

کاربید سیلیکون در فرآیند، اکثر تجهیزات و خط تولید سیلیکون سنتی یکسان هستند، اما از آنجایی که کاربید سیلیکون دارای ویژگی های سختی بالایی است، نیاز به برخی تجهیزات تولید ویژه مانند دستگاه تزریق یون با دمای بالا، ابزار کندوپاش فیلم کربن تولید انبوه کوره آنیلینگ با دمای بالا که دارای دستگاه تزریق یون با دمای بالا است استاندارد مهمی برای اندازه گیری خط تولید کاربید سیلیکون است.

 

آخرین اخبار شرکت ویفرهای 8 اینچی SiC فروش بالایی دارند  2

در زمینه وسایل نقلیه با انرژی جدید، تقاضا برای SiC بسیار قوی است و روند صنعتی شدن SiC در حال تسریع است.Infineon اخیراً بیان کرده است: "SiC می تواند به طور قابل توجهی برد وسایل نقلیه انرژی جدید را افزایش دهد، یا تعداد و هزینه نصب باتری را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. در نتیجه، SiC به طور فزاینده ای در اینورترهای اصلی کششی، OBC های شارژر روی برد استفاده می شود. و مبدل های ولتاژ بالا و پایین DC-DC."ناویتاس گفت: ویژگی های ولتاژ بالا و دمای اتصال بالا SiC آن را در سیستم های محرک اصلی 800 ولت غیر قابل تعویض می کند.به عبارت دیگر، OEMها بر اساس عملکرد درایو اصلی، بهبود برد و استفاده از سیستم‌های قدرتمندتر در مدل‌های سطح بالا، SiC را تشخیص می‌دهند و مایل به پرداخت آن هستند.تنها در سه ماهه اول سال 2023، بیش از 20 شرکت خودروسازی داخلی و خارجی از جمله BYD، تسلا، فولکس واگن، مرسدس بنز، بی‌ام‌و، آئودی، هیوندای و غیره اعلام کرده یا آماده سوار شدن به SiC هستند.اینفینئون یک سفارش SiC چند میلیارد یورویی با گروه هیوندای امضا کرده است.دستگاه‌های Infineon SiC در اینورترهای کنترل الکترونیکی محرک اصلی خودروهای هیوندای، کیا و جنسیسکس استفاده خواهند شد.Onsemi قرارداد تامین بلندمدت با BMW دارد و ماژول 750 ولت EliteSiC آن در پیشرانه الکتریکی 400 ولت BMW استفاده خواهد شد.مک لارن گفت اینورترهای 800 ولتی آن به ماژول های STMicroelectronics SiC مجهز خواهند شد.Range Rover فناوری Wolfspeed SiC را معرفی کرد...

 

در سال‌های اخیر، زمینه زیرلایه SiC 8 اینچی به مرحله شیوع رسیده است، ظرفیت تولید بیش از عرضه است و این شرکت فعالانه کارخانه‌ها را می‌سازد و تولید را گسترش می‌دهد.آخرین اخبار شرکت ویفرهای 8 اینچی SiC فروش بالایی دارند  3